O projektu

Po úspěšné první etapě výstavby – adaptace bytového domu („Experiment“) jsme připravili navazující projekt v areálu Boroviny, který přináší další rezidenční příležitost. Charismatická funkcionalistická výrobní budova dvorního architekta Baťových bude přetvořena na 48 bytových jednotek. Ke každé z nich bude přináležet sklep přímo na patře každého bytu. V prvním nadzemním podlaží pak bude pro rezidenty k dispozici 50 parkovacích stání.

Bytové projekty v Borovině vynikají především svými velkorysými vzdušnými dispozicemi, kvalitním materiálovým zpracováním a přidanou hodnotou v podobě kuchyňské linky na míru ke každé bytové jednotce.

Díky zkušenostem, které jsme nasbírali v první etapě dojde při této aktuální k dalšímu kvalitativnímu zlepšení a především ke zjednodušení procesu individualizací. Na vše bude také více času, dokončení celého projektu je plánováno na jaro 2023.

Borovina je stále krásnějším a atraktivnějším místem pro život. Za posledních 20 let bývalý tovární areál doznal neuvěřitelných změn. Z opuštěné továrny postupně vznikl živý, čistý a malebný spojovací prvek mezi Starou a Novou Borovinou.

V areálu našly svoje místo nejrůznější subjekty. Ekotechnické centrum Alternátor, lékárna, lékařské ambulance až po moderní fitcentrum a soukromou mateřskou školu s přidanou hodnotou výuky angličtiny.

Mimo tuto občanskou vybavenost v areálu sídlí asi desítka firem nejrozmanitějšího zaměření – výroba punčochového zboží, výroba obuvi, call-centrum, sklady nebo společnost zabývající se kontrolou kvality v automotive průmyslu.