O projektu

Po úspěšné první etapě výstavby – adaptace bytového domu („Experiment“) jsme připravili navazující projekt v areálu Boroviny, který přináší další rezidenční příležitost. Charismatická funkcionalistická výrobní budova dvorního architekta Baťových bude přetvořena na 58 bytových jednotek. Ke každé z nich bude přináležet sklep přímo na patře každého bytu. V prvním nadzemním podlaží pak bude pro rezidenty k dispozici 50 parkovacích stání.

Bytové projekty v Borovině vynikají především svými velkorysými vzdušnými dispozicemi, kvalitním materiálovým zpracováním a přidanou hodnotou v podobě kuchyňské linky na míru ke každé bytové jednotce.

Díky zkušenostem, které jsme nasbírali v první etapě dojde při této aktuální k dalšímu kvalitativnímu zlepšení a především ke zjednodušení procesu individualizací. Na vše bude také více času, dokončení celého projektu (kolaudace) je plánováno nejpozději na jaro 2023, nicméně jednotlivé byty budou dokončeny již do konce roku 2022.

Borovina je stále krásnějším a atraktivnějším místem pro život. Za posledních 20 let bývalý tovární areál doznal neuvěřitelných změn. Z opuštěné továrny postupně vznikl živý, čistý a malebný spojovací prvek mezi Starou a Novou Borovinou.

V areálu našly svoje místo nejrůznější subjekty. Ekotechnické centrum Alternátor, lékárna, lékařské ambulance až po moderní fitcentrum a soukromou mateřskou školu s přidanou hodnotou výuky angličtiny.

Mimo tuto občanskou vybavenost v areálu sídlí asi desítka firem nejrozmanitějšího zaměření – výroba punčochového zboží, výroba obuvi, call-centrum, sklady nebo společnost zabývající se kontrolou kvality v automotive průmyslu.